"Úspěšné pokračování tohoto procesu se vzhledem k současným událostem nezdá možné. Ani i když velká většina souhlasí s nutností strategického partnerství," uvedl předseda dozorčí rady DFL Hans-Joachim Watzke, šéf Borussie Dortmund. Rozhodnutí bylo přijato jednomyslně.
DFL doufala, že získá zhruba miliardu eur za to, že zahraničnímu investorovi poskytne část zisků z televizních práv. Posledním zbylým zájemcem o investici byla společnost CVC, poté od vyjednávání odstoupila americká společnost Blackstone.
Plány na vstup zahraničních investorů vyvolaly protesty skupin fanoušků, kteří se obávali stále větší komercionalizace německého fotbalu. Příznivci upozorňovali na hrozbu, že investoři se pokusí ovlivňovat časy výkopu zápasů nebo že budou tlačit na to, aby se některé duely hrály mimo Německo. DFL to však popřela. "Tohle je pro německé fotbalové fanoušky dobrý den," řekl agentuře SID mluvčí fanouškovské skupiny "Unsere Kurve".
Fanoušci narušovali v minulých týdnech ligové zápasy například házením tenisových míčků na hřiště nebo autíčky či letadly na dálkové ovládání. V Hamburku zase o přestávce připevnili k brankovým tyčím tlusté zámky na kolo. Před několika lety si zase němečtí příznivci vymohli zrušení nepopulárních dohrávek v pondělí večer.
O ČTYŘI BODY VÍC NEŽ V MINULÉM ROČNÍKU. TÁPAJÍCÍ BAYERN SI POKAZIL NADSTANDARDNÍ SEZONU