Šestatřicetiletý kouč se sice po jmenování Luboše Loučky novým hlavním trenérem béčka opět vrací "jen" do asistentské pozice, nicméně jeho čas v klubu ještě určitě přijde. Tím spíš, že loni v létě ve Spartě začínal jako asistent trenéra v kategorii U16 a na své současné profesní cestě je stále teprve na začátku.
V čerstvém interview pro podcast 11Hacks se mimo jiné Sparv vyjádřil také o tom, v čem je nynější sparťanské prostředí unikátní. "V mnoha jiných týmech a prostředích se z prvního týmu dělá pevnost, do které nikdo nemůže proniknout a je uzavřena i od zbytku klubu. Ve Spartě je to jinak. Například v tom, jak blízko mezi sebou mají všichni trenéři na Strahově. Kdokoliv může jít zaklepat na dveře třeba Priskeho a na cokoliv se ho zeptat. Žádný problém. Nebo se můžete jít podívat na trénink. To je celkově v Čechách velmi unikátní," všiml si nejlepší finský fotbalista roku 2015, který nechyběl na posledním evropském šampionátu.
Tenhle sparťanský tým je speciální. Vypadá to, že hodně zajímavý bude také rok 2024, avizuje letenský asistent FriisSoučasný spolupracovník Lukáše Blážy či Aleše Hrušky také prozradil, že v klubu existuje systém, který měří jednotlivé sparťanské hráče mezi sebou. "Áčko i béčko má systém, který počítá body za to, kolikrát se hráč účastní vytvoření šanci, gólu a dalších aspektů. V rezervě žebříčku vévodí Tomáš Schánělec, hned za ním se nachází Vojtěch Hranoš," informoval Sparv.
Sedmnáctiletý teenager Hranoš zasáhl do patnácti podzimních duelů a během 976 odehraných minut dvakrát skóroval. O čtyři roky starší Schánělec odehrál stejný počet duelů, leč s výraznější minutáží (1326) a konta soupeřů zatížil sedmi vstřelenými brankami, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. Další perspektivní forvardi Daniel Rus či Roman Mokrovics, do nichž vkládají Sparv a spol. nemalé naděje, tak pořád mají na čem pracovat.