Překvapení minulého ročníku Premier League nemohlo ponechat nic náhodě. David Moyes potřeboval své řady vyztužit i s ohledem na účast ve skupinové fáze Evropské ligy. Někdejší lodivod Evertonu či Manchesteru United proto nelenil a na trhu se rozhlížel po vhodných akvizicích. Přínosem je pak nejen příchod Kurta Zoumy z Chelsea, ale i Nikola Vlašič či Alex Král se jeví jako vhodné doplnění řad.
3) Aston VillaVelmi výnosný prodej Jacka Grealishe do Manchesteru City přivál do pokladny Aston Villy pořádný balík peněz, které si nerozdělili mocipáni do vlastních peněženek, nýbrž padly na reinvestování do hráčského kádru. Nově byli v kabině přivítáni třeba jamajská hvězda Leon Bailey nebo Emi Buendia. Zkušenosti do zadních řad pak dodají Alex Tuanzebe a Ashley Young. V celkovém součtu odešla jedna velká tvář, ale opačným směrem putovalo hned několik posil do základní sestavy.
2) Manchester UnitedRudí ďáblové by se rádi po dlouhých letech půstu vrátili na vrchol. Norský kouč Ole Gunnar Solskjaer byl několikrát spojován s odvoláním, ale nakonec dokázal v týmu na Old Trafford probudit vítězného ducha. Druhé místo v uplynulém ročníku Premier League a účast ve finále Evropské ligy signalizují správný směr na započaté cestě. V létě Manchester volil efektivní posílení na postech, kde bylo potřeba. A nikdo na Ostrovech nepochybuje, že příchody Sancha, Ronalda nebo Varana nebude pro tým přínosem.
1) ChelseaZměna k lepšímu byla patrná již po pár týdnech, kdy Thomas Tuchel vystřídal u kormidla Franka Lamparda. Až nyní se mu ale dostalo prostoru okysličit kabinu dle svých přání. Do klubu přivedl za téměř 98 milionů liber belgického kanonýra Romela Lukaka, v rámci hostování pak Blues posílil Saúl Níguez. Jeden finančně náročný nákup byl však kompenzován prodejem nepotřebného zboží, takže v konečném součtu je tým ze Stamford Bridge ještě v plus, navíc se střelcem, který vyděsí každou defenzivní řadu soupeře.
Zdroj: sportskeeda.com