Karel Poborský (48 let) V tuto chvíli asi největší favorit na zvolení. A koneckonců také jediný, kdo už oficiálně potvrdil svou kandidaturu. Nejen tím má před svými konkurenty náskok. Karel Poborský je slavné fotbalové jméno, které má zvuk doma i v zahraničí. Navíc málokdo pochybuje, že chce žít hlavně pro fotbal. A nikoliv z něj, jako jsme to zažili už několikrát před ním. Vůbec největším plusem někdejšího záložníka Red Devils je však bezpochyby fakt, že s prací na svazu již má zkušenosti. Dokonce zde zastával hned několik funkcí. V současnosti působí jako ředitel elitní mládeže, od začátku bylo ovšem jasné, že míří mnohem výš. Zvládl by funkci předsedy? S velkou pravděpodobností ano. Zároveň je ale třeba podotknout, že i on je spjatý s érou Romana Berbra, s nímž seděl ve výkonném výboru. Nakolik v tom hrála roli povinnost, nakolik schopnost tolerovat zlo, ví pouze on jen on sám.
Vladimír Šmicer (47 let) Je dost možné, že se největším Poborského soupeřem stane Vladimír Šmicer. Tedy jeho kamarád, s nímž zažil velké úspěchy v dresu národního týmu. Oni oba chtějí v první řadě vrátit fotbalu důvěryhodnost, přičemž právě Šmíca je v tomto směru zřejmě vůbec nejvhodnější kandidát. Už před Berbrovým uvalením do vazby se jasně profiloval jako ten, kdo s jeho pokřiveným viděním světa absolutně nesouhlasí. Navíc se to nebál říkat dostatečně nahlas, což se o Poborském říci opravdu nedá. Boj za čistší fotbal pak zeť Ladislava Vízka odstartoval tím, že se stal hlavní tváří Fotbalové evoluce. V jejím čele teď objíždí kraje a okresy, kde sbírá cenné informace i možnou podporu do voleb. Má to ale háček. Šmicer se totiž dosud nevyjádřil, zda by do bitvy o předsedu skutečně chtěl jít. A tuto váhavost si může někdo vyložit i tak, že ani vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem není vnitřně přesvědčený, zda dřina s touto funkcí spojená je tím chlebem, který chce on každodenně snídat.
Martin Malík (50 let) Zkusit obhájit post předsedy se nejspíš pokusí Martin Malík. Úřednický typ, který se do čela svazu dostal v prosinci 2017. A to díky podpoře Romana Berbra, bez které by to v té době ani jinak nešlo. A právě vazba na fotbalového lorda Voldemorta je tím největším Malíkovým mínusem, který sráží jeho kredit v očích fanoušků i celé veřejnosti. Bez ohledu na to, že ve funkci už udělal i mnoho kladných věcí a pro kancelářskou náplň své pozice se hodí víc než Poborský se Šmicerem dohromady. K dobru mu slouží také fakt, že ho provází pověst vesměs slušného a pracovitého člověka. Jenže i tito lidé se občas nechají zrekrutovat do služeb zla, což bude i jeho případ. Kvůli vlastnímu prospěchu i poddajné povaze nečinně přehlížel Berbrově řádění, čímž by se pro další funkční období měl stát už zcela nevolitelným. Byť na svazu by někdejší marketingový ředitel Slavie či šéf společnosti STES mohl nejspíš zůstat.
Petr Fousek (48 let) Velmi důležitou roli ve volbách by mohl sehrát Petr Fousek. Bývalý generální sekretář svazu a jeden z hlavních odpůrců Berbrova zvráceného režimu, jenž před čtyřmi lety svedl nerovný boj o předsedu s Malíkem. Z českého fotbalu se pak radši stáhl, profesně však rozhodně nestrádal. Pracoval pro FIFA i UEFA, kde si jeho schopností i jazykové vybavenosti cenní možná více než u nás, což je ale pro tuzemskou kopanou skoro typické. Naposledy pak pomáhal stabilizovat fotbalový svaz v Řecku. Otázka, zda by něco takového zvládl i u nás, je tak v jeho případě až nepatřičná. Vlastně jde jen o to, zda by do čištění této džungle našel on sám chuť. A v jaké by to bylo vůbec roli. Kandidaturu na předsedu zatím silně zvažuje a spíše zpovzdálí sleduje činnost Šmicera i nástup Poborského. Je docela dobře možné, že se nakonec rozhodne pro otevřenou podporu některého z nich, což by mohl být rozhodující faktor voleb. Ivan Hašek (57 let) I když do volby nového vládce českého fotbalu už nezbývá moc času, je samozřejmě možné, že svůj zájem ucházet se o tento nevděčný, ale prestižní post ještě oznámí nějaké nečekané jméno. A pro svou kandidaturu začne samozřejmě rychle hledat podporu. Třeba by takovým mužem mohl být respektovaný odborník Ivan Hašek, byť se to v tuto chvíli nezdá příliš pravděpodobné. Jednou už totiž předsedou svazu byl, a to v letech 2009 až 2011. A dopadlo to celkem neslavně. Svůj nečekaný odchod zpátky k trenéřině sice Hašek tehdy vysvětloval tím, že už ve funkci udělal vše potřebné, pravý důvod byl však jiný. Úspěšný kouč Sparty i české reprezentace byl již unavený z nerovné bitvy, kterou tehdy sváděl s Berbrem a jeho kumpanií. Rezignaci si však mnoho lidí vyložilo jako útěk. Navíc se šířily zvěsti o tom, že Hašek tenkrát figuroval i na výplatních páskách tehdejšího majitele Sazky Aleše Hušáka. Vstoupil by znovu do stejné řeky, byť ten hlavní predátor už odplaval pryč? Pokud ano, musel by ho k tomu nejspíš někdo dlouho přemlouvat...