eFotbal

TOP 5 největších překvapení tohoto léta: Které zásadní momenty nás v horkých měsících zastihly?

eFotbal
TOP 5 největších překvapení tohoto léta: Které zásadní momenty nás v horkých měsících zastihly?
TOP 5 největších překvapení tohoto léta: Které zásadní momenty nás v horkých měsících zastihly?Flashscore
Letošní léto nabídlo hned celou řadu zajímavých momentů. Velkým lákadlem pro oko fanouška byl evropský šampionát, který ovládla Itálie. Nás však zajímá období poté, především co se přestupového okna týče. Spekulace o příchodech a odchodech jsou atraktivním materiálem pro každého čtenáře a fanouška a letos nebyla o senzace nouze. Podívejme se na pět zásadních momentů, které jsme mohli v uplynulých týdnech zaznamenat.
Reklama
Reklama
5) V Premier League se utrácelo, ale na Anfield Road mlčeli

Podle zprávy společnosti Deloitte se letos Premier League umístila na samotném vrcholu coby soutěž, která v rámci letních nákupů provedla největší investice. Částka zhruba 1,1 miliardy liber nemůže konkurovat druhé Serii A (475 milionů), Bundeslize (360 milionů), Ligue 1 (325 milionů) nebo La Lize (250 milionů). Zatímco Manchester City, Arsenal, Chelsea, Manchester United či Tottenham pumpovaly nemalé částky do svých kádrů, na Anfield Road mlčeli. Liverpool utratil pouze 35 milionů liber za Ibrahima Konatého.

4) Bezplatné přesuny vládnou trhu

Odejít zdarma po vypršení smlouvy se dříve příliš nenosilo, dnes je to jedna z preferovaných možností. V ekonomické situaci silně postižené pandemií koronaviru kluby přivítaly možnost ukořistit některá jména bez vynaložení finančních prostředků. Překvapením pak může být lídr této politiky, kterým je zámožné PSG. Pařížský obr tak dokázal podepsat hned několik velmi zvučných jmen, ale pozadu nezůstaly ani Barcelona či Real Madrid.

3) Půjčky last minute

Letní přestupové okno se pozvolna blížilo ke svému konci a posledních pár hodin nabídlo hned celou řadu překvapení. Už to tak bývá, že se některé přesun dotahují na poslední chvíli, ale letos se jednalo především o hostování, což v minulých letech nebývalo zvykem. Za zmínění stojí třeba zapůjčení Griezmanna do Atlétika Madrid, De Jonga do Barcelony či Nígueze do Chelsea. Přestože se jedná o krátkodobé pohyby, kluby tím efektivně zaplňují mezery s možnosti dalšího prostoru pro hledání dlouhodobých řešení.

2) Emoce daly v případě některých klubů na frak logice

Nechceme se v tomto případě některé strany dotknout neprávem, ale pár signálů je možné registrovat. Na Old Trafford vyšlo vedení vstříc trenérovi v případě Varana a Sancha, ale místo středního záložníka, kdy se mluvilo o Nevesovi či Camavingovi byl přiveden Ronaldo, na kterého fanoušci slyší. Ještě bizarnější tah byl učiněn na Camp Nou. Ve snaze udržet Messiho byl přiveden Aguero, ale už o měsíc později někdejší tvář Citizens léčila své zranění, zatímco jeho hvězdný krajan debutoval v barvách PSG. Arsenal si mezi prsty nechal proklouznout Emiliana Buendiho, zatímco se pak snažil mezeru kompenzovat trvalým ziskem Odegaarda.

1) Messi a Ronaldo v centru pozornosti

Dva velikáni, kteří ovládli svou dobu. Přestože se jejich éra pomalu blíží ke konci, stále je milují miliony fanoušků. Velkým šokem byla informace o konci Lionela Messiho na Camp Nou a jeho přesun do Paříže doprovázely litry slz. Chlebodárce ale měnila také značka CR7, která byla nejprve spojována s Etihad Stadium, ale nakonec vyslyšela volání od městského rivala, u kterého si před lety podmanila svět.

Zdroj: sportskeeda.com