Jako zdánlivě nejjednodušší skupina se jeví skupina A, kde jsou jasnými aspiranty na postup Nizozemci, kteří na dvou posledních světových šampionátech absentovali, tentokrát jim však zdá se, štěstí přálo. V cestě jim bude stát domácí Katar, Ekvádor a Senegal.
Ve skupině B narazí kolébka fotbalu, Anglie, na Írán, USA a posléze k nim přibude ještě vítěz barážové větve.
Poláci, jakožto vítězové evropské barážové větve byli nalosováni do skupiny C, kde změří své síly s favorizovanou Argentinou, Saudskou Arábií a Mexikem
Úřadující mistři světa Francouzi byli nalosováni do skupiny D, která je ovšem také neúplná, avšak 2 ze3 soupeřů znají. Osud jim do cest za obhajobou postavil Dánsko a Tunisko.
Ve skupině E se střetnou staří známí z evropského kontinentu, Španělsko a Německo, do cesty se jim postaví Japonsko a také vítěz barážového klání mezi Kostarikou a Novým Zélandem, které se uskuteční v červnu.
Ve skupině F o postup zabojuje Belgie, Kanada, Maroko a Chorvatsko
Do skupiny G byla nalosována favorizovaná Brazílie, společnostou jií však budou dělat houževnatí soupeři, a to Srbsko, Švýcarsko a Kamerun.
Portugalsko, které se na Mistrovství světa dostalo rovněž přes baráž, jako zmínění Poláci, se ve skupině H utkají s Ghanou, Uruguayí a Koreou.
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a koronavirové pandemii je zatím známých pouze 29 z 32 účastníků. V osudí se tak objeví i pět celků, kterých se šampionát v listopadu a prosinci nakonec týkat nebude.
O tři zbývající místa si osm týmů zahraje až v červnu. Wales se ve finále evropské baráže utká s vítězem odloženého semifinále mezi Skotskem a Ukrajinou a dva zápasy interkontinentálního play off se odehrají 13. a 14. června v Dauhá.
Losování se uskutečnilo ve Výstavním a kongresovém centru v Dauhá, přičemž platilo pravidlo, že s výjimkou Evropy nemohou být v jedné skupině dvě mužstva ze stejného kontinentu.
Zdroj: Sport.cz, twitter.com/FIFAWorldCup