Obhájci titulu z Itálie, kteří inkasovali hned po 23 sekundách, dokázali poměrně rychle srovnat a celé skóre otočit. V nadsázce by šlo říct, že vše podstatné se stalo v prvních šestnácti minutách.
Za to, že jeho tým prokázal charakter, když se vzpamatoval z brzkého gólu, byl Spalletii pochopitelně rád. „Začátek nevyšel, ale musím ocenit touhu se vzchopit a hrát náš fotbal, i když šlo do tuhého," pochválil své svěřence s tím, že zdůraznil soudržnost, která v týmu panuje.
ALBÁNII NEJRYCHLEJŠÍ GÓL HISTORIE EURA BODY NEPŘINESL, ITALOVÉ PO OBRATU DOROVNALI ČESKOItalové pak hru kontrolovali a soupeře do šancí téměř nepouštěli, tedy až do zběsilého závěru, kdy se Albánci ze všech sil snažili o vyrovnání.
Právě poslední minuty Spallettimu vadily. Obhájci titulu měli o osudu zápasu rozhodnout dřív a v závěru se mohlo pouze dohrávat. V průběhu druhého poločasu to bylo na trenérovi i vidět, několikrát u lajny velmi výrazně gestikuloval.
„Je tu řada věcí, které musíme ještě zlepšit. V mnoha ohledech jsme si mysleli, že je zvládáme dobře, ale nebylo tomu tak," řekl obecně, načež myšlenku rozvedl: „Musíme být více zlí a mít zabijácký instinkt. Dobře jsme drželi balón a kombinovali, ale pak musíme být schopní toho využít a soupeři akcí nebo gólem ublížit.“
Šlo totiž o outsidera skupiny. Proti Španělsku a Chorvatsku by mohla přijít jen jedna šance, kterou musí Italové proměnit.
Spalletti, který vede italskou reprezentaci na velkém turnaji poprvé, naznačil, že právě silné stránky Španělska, příštího soupeře, by jeho týmu mohly hrát do karet.
„Potřebujeme být s míčem rychlejší, to nám proti Albánii tolik nešlo. Ale proti Španělsku pravděpodobně bude více šancí na rychlé akce a protiútoky," narážel na vysoké držení míče Španělů. „Měli bychom mít větší prostor hrát za jejich obrannou linií."
Zdroj: AFP