Maroko už na turnaji dokázalo zaskočit několik favoritů, ale na Francii si vylámalo zuby. Evropané šli do vedení už po pěti minutách díky akrobatickému zakončení Hernándeze a po zbytek zápasu si svůj náskok vcelku poklidně pohlídali. A když trenér Deschamps v 78. minutě poslal do hry Kolo Muaniho a on hned v následující minutě zvýšil na 2:0, bylo jasno. O zlato se v Kataru s Argentinou utká Francie.
Čtyři minuty a třicet devět vteřin potřeboval Theo Hernández na to, aby vstřelil úvodní gól zápasu. Jde o nejrychlejší branku v semifinále světového šampionátu od roku 1958. Statistiky ukazují, že Hernández může být spokojený i se zbytkem svého výkonu, sedm vyhraných soubojů a stoprocentní úspěšnost v soubojích na zemi, to mluví samo za sebe.
Jedním z nejlepších hráčů utkání byl bezpochyby Antoine Griezmann. Statistiky jasně říkají, že během zápasu byl platný na spoustě míst hřiště. Úspěšnost jeho přihrávek dosáhla hodnoty 81 procent a na šampionátu už pro své spoluhráče připravil 18 velkých šancí, spolu s Messim nejvíc ze všech.
Statistika vývoje očekávaných branek (xG) jasně říká, že Francie v zápase zvítězila zaslouženě a vstřelila prakticky přesně tolik branek, kolik podle této metriky měla (2,09). Maroko si největší šance připsalo až za stavu 0:2, ale ani čestný gól nedalo.
Zaparkovaný autobus se nekonalMožná vás trochu překvapí průměrné pozice obou týmů. Maroko zdaleka nehrálo stylem zaparkovaného autobusu, k čemuž Afričany donutil i brzo inkasovaný gól.
A nakonec pohled na francouzské střely, kterých bylo celkem patnáct. Jen dvě ale mířily mezi tři tyče a z obou byl gól. I proto je Francie prvním evropským týmem od Německa v roce 1990, který si podruhé v řadě zahraje finále mistrovství světa. A za posledních sedm světových šampionátů je Francie ve finále už počtvrté.
Slzy polidšťují, ale přestaňte už bulet, Neymare, Ronaldo a spol. Je to jen fotbal, ne masové hroby na Ukrajině