Dřívější domov FC Porto byl kdysi třetím největším stadionem v Portugalsku. Postaven byl již v roce 1952 a stal se náhradou za Campo da Constituicao. Kromě fotbalu se stal důstojným zázemím hned pro několik dalších sportů. Původně měl kapacitu 55 tisíc míst, ale v průběhu let se rozrostl do rozměrů schopných pojmout až 95 tisíc hlav. Stadion, který byl taktéž domovem portugalského národního týmu, byl zbořen v roce 2004 a Porto nyní využívá zázemí Estádio do Dragao.
4) Maine Road (Manchester City)Postaven byl již v roce 1923 a dlouhých 80 let věrně sloužil Manchesteru City. V průběhu té doby prošel celou řadou rekonstrukcí a později disponoval i kapacitou až 88 tisíc návštěvníků. Některé modernizace se ale realizovaly tak, že se bouraly některé tribuny a stavěly nové. Mnohonásobné renovace však udělaly ze stadionu nebezpečné místo. Až v roce 2003 se Citizens přestěhovali do svého nového domova Etihad Stadium a Maine Road bylo zbořeno poté, co selhaly pokusy o využití v jiných sportech.
3) Estadio Vicente Calderón (Atlético Madrid)Jeden z nejslavnějších španělských svatostánků byl dlouhé roky věrným zázemím pro aktuální vládce La Ligy. Atlético Madrid tento stadion otevřelo již v roce 1966 a původně nesl název Estadio Manzanares. Později byl přejmenován, aby vzdal hold dlouholetému klubovému prezidentovi Calderonóvi. Posledním zápasem byl charitativní duel proti výběru hvězd a poté byl zbourán a přeměněn na nábřežní park. Atlético od roku 2017 využívá Metropolitano Stadium.
2) Camp de Les Corts (Barcelona)Dnes už si každý fanoušek spojuje katalánského obra neodmyslitelně s Camp Nou, ale vždy tomu tak nebylo. Během jedné z nejdominantnějších ér Barcelony byl domácím stadionem Camp de Les Corts. I přes celou řadu rozšíření byla jeho maximální kapacita 60 tisíc míst, což už tak slavnému klubu nestačilo. Nakonec vyrostlo současné zázemí a ikonický stadion prodán a přeměněn na bytové parcely.
1) Arsenal Stadium (Arsenal)Ačkoliv slavný svatostánek Gunners nesl název Arsenal Stadium, díky své poloze byl u fanoušků známější jako Highbury nebo „Home of Football“. Kanonýři jej využívali téměř století, ale nutnost jít s dobou a moci pojmout mnohem více fanoušků vedlo k vybudování nového zázemí. Na konci sezóny 2005/06 se Arsenal přestěhoval na Emirates Stadium a původní domácí bašta byla proměněna na obytnou zástavbu známou jako „Highbury Square“.
Zdroj: sportskeeda.com