Uzavřenou superligu se v květnu 2021 pokusilo založit dvanáct velkoklubů, ale po obrovské vlně odporu fanoušků, hráčů, trenérů i ze strany FIFA a UEFA z projektu během pouhých 48 hodin sešlo. Ruce pryč od superligy dali zástupci Manchesteru United, Liverpoolu, Manchesteru City, Chelsea, Tottenhamu, Arsenalu, AC Milán, Interu Milán a Atlética Madrid. Z původních zakladatelů zbyly už jen Real Madrid, FC Barcelona a Juventus Turín.
Na začátku tohoto roku představila společnost A22 Sports, která má za úkol lukrativní soutěž vytvořit, nový otevřenější formát superligy. Účastnit by se jí mělo 60 až 80 klubů ze všech evropských států a hrát by se mělo v několika ligách. Žádný z klubů by nebyl chráněn před sestupem. Původní projekt počítal se soutěží pro 20 klubů, z nichž 15 včetně zakládajících celků by za všech okolností hrálo v nejvyšší soutěži.
Vrátí se Thiago na místo, kde to všechno začalo? Barcelona větří, že by to nemusel být problémGenerální advokát soudního dvora Evropské unie Athanasios Rantos loni uvedl, že UEFA a FIFA mají právo blokovat vstup klubů do jimi neschválených soutěží, například superligy, a trestat hráče, kteří tak učiní. Jeho stanovisko má pro velký senát Soudního dvora doporučující charakter, ale v minulosti se soudci s názorem generálního advokáta většinou ztotožnili. Řeka Rantose v případu nahradil Polák Maciej Szpunar.
A22 Sports viní Unii evropských fotbalových asociací z monopolu. "UEFA organizuje soutěže a současně může zamítnout ostatní soutěže. To je střet zájmů," uvedl šéf madridské společnosti Bernd Reichart. "Jsme optimisté a máme velkou důvěru v evropský právní systém," dodal.
Messimu se do týmu snů složeného výhradně z bývalých či současných kolegů nevešli Henry ani Valdés