Touto otázkou se v uplynulých dnech zaobíral portál Sportskeeda, který dospěl k závěru, že je hned několik důvodů, proč se německá nejvyšší soutěž netěší takové popularitě jako ta anglická či španělská.
Současná dominance Bayernu začala v roce 2013, žádný klub do té doby nevyhrál Bundesligu více než třikrát za sebou. Podobnou nadvládou disponoval ještě před pár lety v Itálii Juventus, což se odráželo také na atraktivitě pro zahraničního fanouška. Ti chtějí vidět souboje o cenou trofej do posledních kol, nikoliv ligu, kde vládne jeden jediný favorit.
Bundesliga přesto patří do pětice nejlepších evropských soutěží. Tamní kluby mají kádry plné talentovaných hráčů a výsledkově se neztratí ani v pohárové Evropě. Stačí se ohlédnout lehce zpět na putování Bayernu Ligou mistrů, či si třeba připomenout loňský triumf Frankfurtu v Evropské lize. Je tu ale i Dortmund pracující skvěle s mládeží, Leverkusen, Lipsko a další.
Kvalita těchto klubu samozřejmě netkví jen v hráčích narozených v Německu, ale vysoká kvalita Bundesligy dlouhodobě nahrává i národnímu výběru našich západních sousedů. Přesto jsou často v pohárové Evropě vnímáni jako outsideři. Stačí se podívat na tažení Frankfurtu, který dokázal v loňském ročníku Evropské ligy projít přes Betis, Barcelonu či West Ham. Ve všech těchto případech nebyl v očích veřejnosti favoritem, přesto poměrně neznámý tým z Německa uspěl a získal cennou trofej.
Bundesliga se těší ve své zemi velké fanouškovské podpoře, což dokládají i čísla návštěvnosti ze stadionů. Umí ale také vychovat hvězdy světových rozměrů, které pak za vysoké sumy míří třeba na Ostrovy či Pyrenejský poloostrov.
Důkazem může být loňský přesun Haalanda do Manchesteru City, letos se mnohé očekává od Bellinghama, jenž vyslyšel volání z Realu Madrid. Možná, že na venek to mohou být finance, kterých proteče na jiných adresách více, když máte v zádech movité oligarchy či šejky. Manchester City ale až nyní poprvé uspěl v Lize mistrů, takové PSG na to stále ještě čeká. To Bayern získal ušatý pohár již šestkrát.