Titulem "vítěz Ligy mistrů" se může celkově pyšnit 74 hráčů španělské národnosti. K něm se letos někdo přidá za každou cenu, neboť oba finalisté mají hráče La Roji v kádru, ať už je to Kepa Arrizabalaga, Marcos Alonso a Kepa Arrizabalaga nebo Fernan Torres či Rodri. K nejúspěšnějším Španělům v historii soutěže patří samozřejmě hráči jako Ramos, Iniesta, Casillas či Xavi, ale i Alfredo di Stefano (byť reprezentoval Argentinu i Kolumbii).
Druhé místo patří Italům, kteří mají mezi sebou 71 vítězů. Není mezi nimi například Gianluigi Buffon, Paulo Maldini ale soutěž vyhrál pětkrát. Champions League pak vyhrálo 62 Angličanů a 60 Němců. Německý tým s několika reprezentanty se radoval loni a letos zvedne nad hlavu po dvou letech anglický tým, reprezentanty Albionu má ve svém kádru Manchester City i Chelsea.
Francie má naopak vítězů pouze třicet, je to ale také kvůli tomu, že francouzským týmům se v soutěži tolik nedaří. I proto vyhrálo soutěž méně Francouzů než třeba Nizozemců, Portugalců či Brazilců. Česko má šampiony čtyři - v roce 2005 se radovali Vladimír Šmicer a Milan Baroš z Liverpoolu, o dva roky později Marek Jankulovski z AC Milán a v roce 2012 Petr Čech a jeho Chelsea.
Ligu mistrů ale ovládli i hráči z velmi exotických zemí. Například Dwight Yorke, někdejší reprezentant Trinidadu a Tobago, zvedl nad hlavu ušatý pohár během svého angažmá v Manchesteru United v roce 1999. Svého šampiona má ale například i Zimbabwe. Pouze jeden hráč vyhrál Ligu mistrů ale i z Egypta (Mohamed Salah), Kostariky (Keylor Navas), Ukrajiny (Andrij Ševčenko), Maďarska (Ferenc Puskás) či Gruzie (Kacha Kaladze).
zdroj: UEFA