Argentina zcela kontrolovala první poločas. V 21. minutě fauloval Dembelé v pokutovém území Di Maríu a následnou penaltu s přehledem proměnil Lionel Messi. Argentinský hráč se tak stal prvním hráčem historie světových šampionátů, který skóroval ve všech kolech jednoho turnaje. O třináct minut později navíc zakončil krásnou akci Ángel Di María, který se stal druhým úspěšným střelcem letošního finále, kterému už bylo 34 let.
Francie se probrala až po přestávce a hlavní roli sehrál Kylian Mbappé. Po faulu Otamendiho na Kola Muaniho v pokutovém území proměnil penaltu a o 97 sekund později zakončil z prvního doteku podruhé. Zápas dospěl až do prodloužení, kde si vzal nejprve slovo opět Messi, který dorazil pokus Martíneze a dal svůj 13. gól na mistrovství světa.
Ani to však Argentině nestačilo. Mbappé po ruce Montiela ve vápně proměnil další pokutový kop a se čtyřmi góly se stal historicky nejlepším střelcem finále mundialu a prvním autorem hattricku od Angličana Geoffa Hursta z finále 1966 proti Německu. Letošní zápas o titul dospěl až k penaltovému rozstřelu. Messi a Mbappé nezaváhali, Coman a Tchouaméni však ano a po trefě Montiela slavila Argentina historicky třetí titul.
Skvělý první poločas v podání ArgentinyArgentina kralovala ve všech důležitých statistických ukazatelích hlavně díky skvěle zvládnutému prvnímu poločasu. Bílomodří vyslali dvojnásobek střel a dvakrát více jich doputovalo i k brankáři. Územní převahu vítězů dokazuje i větší počet úspěšných přihrávek. Francouzi jich v utkání nastřádali o 114 méně.
Zřejmě nejhezčím gólem finále byla trefa Ángela Di Maríi z 36. minuty, po které vedli Argentinci 2:0. Série rychlých přihrávek, do které se zapojil i Messi, vyústila v přečíslení, které krásně vyřešil Alexis Mac Allister s číslem 20. Jeho přihrávka Di Maríovi byla milimetrová a argentinský útočník už měl snadnou práci.
Pořadí nejlepších kanonýru dokazuje, že finálové obsazení letošního Mundialu bylo oprávněné. Giroud s Álvarezem v zápase o titul neskórovali, ale Messi s Mbappém řádili. Jejich přetahovanou nakonec díky úspěšné penaltě v prodloužení vyhrál Francouz, který nastřílel celkem osm gólů. Nejdůležitější vítězství však slavil Argentinec. Dva střelce v podobě Saky a Rashforda má v elitní pětici i Anglie.
Francii probudil až MbappéMomentum základní hrací doby, po které byl stav nerozhodný 2:2, patřilo z větší části Argentině. Bílomodré proužky kontrolovaly vývoj utkání především v prvním poločasu, nicméně navrch měly až do prvního gólu Francie. Mbappého trefy evropskému celku pomohly a pozdější vítězové nakonec byli rádi za to, že zápas dospěl alespoň do prodloužení.
Statistiky říkají, že se Lionel Messi podle předpokladů pohyboval převážně na pravé straně hřiště, nicméně k zastižení byl pro své spoluhráče během zápasu prakticky všude. Gólmana Llorise často ohrožoval v předbrankovém prostoru, ze kterého ostatně v prodloužení skóroval.
Slzy polidšťují, ale přestaňte už bulet, Neymare, Ronaldo a spol. Je to jen fotbal, ne masové hroby na Ukrajině