Představitelé státu, který v listopadu a v prosinci tohoto roku hostí mistrovství světa ve fotbale, též uvedli, že uvedenou společnost už v minulosti vyšetřovali za neplacení dělníkům za práci. Většina z nich se podílela na budovaní stadionů, hotelů a další infrastruktury potřebné na uspořádání svátku fotbalu. Katarská vláda prý všem pracovníkům doplatí peníze, které jim Al Bandary International Group dluž.
Podle vedoucího poradenské společnosti pro dělníky v Kataru Mustafu Qadriho policie v Dauha držela protestující dělníky v prostorách bez klimatizace, přičemž teploty venku dosahovaly až 41 stupňů Celzia.
Policajti jim prý sdělili, že když mohou v horku protestovat, mohou ve stejných podmínkách i spát. Jeden ze zadržených uvedl, že tam bylo asi tři sta lidí z Bangladéže, Egypta, Indie, Nepálu a Filipín. Někteří údajně dostali po protestu svoje peníze, jiní ale ne.
Katar se v minulých měsících snažil zlepšit podmínky pro zahraniční dělníky, ti však stále nemají téměř žádná práva. Dohodla se minimálně měsíční mzda tisíc katarských rialů, což je asi 275 eur a všichni pracující by měli mít zajištěnou stravu a ubytování. Někteří zaměstnavatelé stále nevyplácejí mzdy včas nebo vůbec a dělníci často musí pracovat v nevyhovujících podmínkách.
Zdroj: Šport.sk