eFotbal

Čeští obránci v zahraničí, kterým čerstvá změna dresu až tak nepomohla a na nových adresách stagnují

eFotbal
Čeští obránci v zahraničí, kterým čerstvá změna dresu až tak nepomohla a na nových adresách stagnují
Čeští obránci v zahraničí, kterým čerstvá změna dresu až tak nepomohla a na nových adresách stagnujíFlashscore
Aktuálně najdeme za hranicemi Česka celou řadu obránců, s tím, že nejviditelnější jsou Vladimír Coufal, Tomáš Petrášek, David Jurásek, David Zima, Pavel Kadeřábek, Jakub Brabec, Aleš Matějů, Patrizio Stronati, Adam Gabriel, Martin Frýdek, Jan Lecjaks či Matěj Hanousek.
Reklama
Reklama

V nedávném letním přestupovém okně měnilo trikot (nebo se po hostování vracelo do původního dresu) hned několik zadáků, kteří na svých nových klubových adresách zatím tolik neprosperují. Tento článek je věnován právě jim...

Opomenout nelze třicetiletého stopera Tomáše Kalase, jehož už se téměř dekádu týká výhradně druhá liga. Championship, v níž bojoval za Middlesbrough, Fulham a Bristol City, jen vyměnil za druhou Bundesligu, když v závěru srpna posílil Schalke 04. Na první start však čekal v Gelsenkirchenu téměř měsíc a protože dosud nastoupil v rámci uplynulých devíti kol jen proti Paderbornu a St. Pauli (dohromady to dalo 95 minut čistého času), o žádném závratném vytížení hovořit nejde. Poslední soutěžní duel proti Herthě Berlín (1:2) proseděl bývalý hráč Chelsea celý na lavičce náhradníků.

V rakouské Bundeslize se nemůže chytit ani Kalasův vrstevník Filip Twardzik, jehož má již od úvodu roku 2022 pod smlouvou tamní LASK Linec. Bývalý obránce Celtiku Glasgow i Boltonu Wanderers byl v uplynulém ročníku zapůjčen ve Sparaku Trnava, kde starty sbíral, po návratu na rakouskou půdu to však žádná sláva není. Áčko ho dosud nevyužilo vůbec a jediné vystoupení formě devětapadesáti odehraných minut si připsal před pár dny za rezervu proti béčku Riedu. Bylo by překvapením, kdyby v současném působišti dodržel smlouvu až do června 2025.

Jsem šťastný, že už se nemusím schovávat, říká Jankto o coming outu. V hlavě má návrat do reprezentace

Čtyřiadvacetiletý dlouhán Jan Král, který strávil první polovinu roku 2023 na jablonecké Střelnici, kde o vytížení neměl nouzi, sice v belgické First Division A po svém návratu do celku AS Eupen nastupuje, ovšem vždy jako náhradník. Ve všech deseti dosavadních kolech začínal na lavičce a německý trenér Kohfeldt ho poslal do akce pouze v šesti případech, s tím, že šlo vždy o poslední minuty. Dohromady jich tak nastřádal 20. Pakliže se jeho situace nezmění, někdejší hráč Erzgebirge Aue se bude časem opět poohlížet po něčem jiném.

Více možná čekal od svého přestupu osmadvacetiletý střední obránce Stefan Simič, který během horkého léta vyměnil Hajduk Split za španělskou Segunda División, v níž se upsal Eibaru. A byť je v LaLize 2 odehráno už jedenáct kol, bývalý obránce AC Milán na svůj debut v novém dresu pořád čeká. Za poslední měsíc byl k utkání nominován již šestkrát, první odehrané minuty však zatím nepřišly. Další šance může od trenéra Joseby Etxeberrii přilétnout 21. října na půdě Realu Zaragoza.

Svou druhou zahraniční misi aktuálně zažívá také jednatřicetiletý Tomáš Hájek, jehož si budete pamatovat z misí ve Zlíně, Karviné, Hradci Králové, Viktorii Plzeň či Mladé Boleslavi. Po několika letech v Eredivisii (Vitesse Arnhem) Hájek v úvodu srpna zakotvil v řeckém celku FC Panserraikos, nicméně za aktuálně šestý tým tabulky už více než měsíc nenastoupil. Dosud tak jeho konto v Super League 1 zdobí 137 odehraných minut a uruguayský trenér Pablo García má v současném kádru hned pět obránců, kteří zasáhli do více zápasů.

Nejlepší mladí trenéři, o kterých ještě uslyšíme? Nový manažer Birminghamu i strůjce úspěchů ve Sportingu

Foto: Schalke 04